Back a Month
April 2017

Next Month
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
7:00 am Private Pickup (week 9)
7:00 am Private Pickup ( Week 1 )
9:00 am 10u Youth Hockey (week 9)
12:00 pm Lukas 10 Person Nerf War
4:00 pm AmalĂ­ 10 Skater Pack
12:00 pm Public Skating ( Family Skate 12-3pm)
3:00 pm Lukes 20 Person Nerf War
6:00 pm Sunday Copper Puckheads vs Old Pucks
7:00 pm Sunday Copper Angry Housewives vs Misfits
8:00 pm Sunday Copper Just Shoot It vs Mercs
4:00 pm Skate And Shoot
6:00 pm Youth Hockey Practice
7:00 pm Monday Gold District 5 vs Classic Program
8:00 pm Monday Gold Bandits vs Dekes Of Hazard
5:00 pm Volleyball Practice
7:00 pm Tuesday Bronze Puck Chasers vs Smoke N Mirrors
8:00 pm Tuesday Bronze Poison Pucks vs Puck Daddy
9:00 pm Tuesday Bronze Heavens Gate vs V-secret
4:00 pm Skate And Shoot
6:00 pm Extreme Hockey Practice
7:00 pm Volleyball Practice
4:00 pm Skate And Shoot
6:30 pm Thursday Silver Kaos vs Good & Plenty
7:30 pm Thursday Silver Bandits vs Lights Out
8:45 pm Thursday Silver Lights Out vs Kaos
4:00 pm Skate And Shoot
5:30 pm Adult Pickup Hockey
6:00 pm Batting Cage: 45mph 30 Minutes
7:00 pm Public Skating ( Disco Skate / Rock-n-skate 7-10pm)
7:00 am Private Pickup ( Week 2 )
9:00 am 10u Youth Hockey (week 10)
11:00 am 1 Hour Bubble Soccer Event
12:00 pm Jameson Ney 10 Person Nerf War
2:00 pm Jaylyns 10 Person Bubble Soccer Party
4:00 pm 20 Person Nerf War
6:00 pm 1 Hour Bubble Soccer Event
7:00 pm Aaron 10 Skater Pack
7:00 pm Kaitlyns 20 Skating Party
12:00 pm Public Skating ( Family Skate 12-3pm)
12:00 pm Arabella 10 Skater Pack
12:00 pm Batting Cage: 45mph 30 Minutes
3:00 pm Colton Holycross 10 Person Nerf War
4:00 pm Ethans 10 Person Nerf War Party
6:00 pm Sunday Copper Old Pucks vs Misfits
7:00 pm Sunday Copper Puckheads vs Mercs
8:00 pm Sunday Copper Angry Housewives vs Just Shoot It
10 
4:00 pm Skate And Shoot
7:00 pm Monday Gold District 5 vs Dekes Of Hazard
8:00 pm Monday Gold Bandits vs Classic Program
11 
5:00 pm Volleyball Practice
7:00 pm Tuesday Bronze Heavens Gate vs Smoke N Mirrors
8:00 pm Tuesday Bronze V-secret vs Puck Daddy
9:00 pm Tuesday Bronze Poison Pucks vs Puck Chasers
12 
4:00 pm Skate And Shoot
6:00 pm Extreme Hockey Practice
7:00 pm Volleyball Practice
13 
4:00 pm Skate And Shoot
7:00 pm Silver Pickup Hockey Night
14 
4:00 pm Skate And Shoot
5:30 pm Adult Pickup Hockey
7:00 pm Public Skating ( Disco Skate / Rock-n-skate 7-10pm)
15 
7:00 am Private Pickup ( Week 3 )
10:00 am Facility Closed
16 
12:00 pm Closed Easter
6:00 pm Sunday Copper No Games vs No Games
17 
4:00 pm Skate And Shoot
5:00 pm No Learn To Skate Class
6:00 pm Youth Hockey Practice
7:00 pm Monday Gold Dekes Of Hazard vs Classic Program
8:00 pm Monday Gold Bandits vs District 5
18 
5:00 pm Volleyball Practice
7:00 pm Tuesday Bronze Puck Daddy vs Puck Chasers
8:00 pm Tuesday Bronze Smoke N Mirrors vs V-secret
9:00 pm Tuesday Bronze Heavens Gate vs Poison Pucks
19 
4:00 pm Skate And Shoot
6:00 pm Extreme Hockey Practice
7:00 pm Volleyball Practice
20 
4:00 pm Skate And Shoot
4:00 pm Batting Cage: 45mph 1 Hour
6:00 pm Batting Cage: Wiffle Ball 1 Hour
6:30 pm Thursday Silver The Charlies vs Good & Plenty
7:30 pm Thursday Silver Kaos vs Bandits
8:30 pm Thursday Silver Animals vs Lights Out
9:30 pm Thursday Silver Ucd Gold vs Bandits
21 
4:00 pm Skate And Shoot
5:30 pm Adult Pickup Hockey
7:00 pm Troop 1253 10 Skater Pack
7:00 pm Public Skating ( Disco Skate / Rock-n-skate 7-10pm)
22 
7:00 am Private Pickup ( Week 4 )
9:00 am 10u Youth Hockey (week 1)
10:00 am 16u Youth Hockey (week 1)
1:00 pm Kenais 10 Person Nerf Party.
3:30 pm Public Skating (family Skate 3:30pm - 5:30pm)
23 
12:00 pm Public Skating ( Family Skate 12-3pm)
12:00 pm Josephs 20 Person Skater Party
12:00 pm Kayla, Zoe 30 Skating Party Package (3h)
12:00 pm Lorenns 10 Person Skating Party
1:00 pm Matthew 10 Skater Pack
6:00 pm Sunday Copper Old Pucks vs Just Shoot It
7:00 pm Sunday Copper Mercs vs Angry Housewives
8:00 pm Sunday Copper Misfits vs Puckheads
24 
4:00 pm Skate And Shoot
5:00 pm Learn To Skate Class
6:00 pm Youth Hockey Practice
7:00 pm Monday Gold Dekes Of Hazard vs Bandits
8:00 pm Monday Gold Classic Program vs District 5
25 
5:00 pm Volleyball Practice
7:00 pm Tuesday Bronze V-secret vs Puck Chasers
8:00 pm Tuesday Bronze Smoke N Mirrors vs Poison Pucks
9:00 pm Tuesday Bronze Puck Daddy vs Heavens Gate
26 
4:00 pm Skate And Shoot
6:00 pm Extreme Hockey Practice
7:00 pm Volleyball Practice
27 
4:00 pm Skate And Shoot
6:30 pm Thursday Silver The Charlies vs Ucd Gold
7:30 pm Thursday Silver Kaos vs Animals
8:30 pm Thursday Silver Good & Plenty vs Ucd Gold
9:30 pm Thursday Silver Bandits vs Lights Out
28 
4:00 pm Skate And Shoot
5:30 pm Adult Pickup Hockey
7:00 pm Public Skating ( Disco Skate / Rock-n-skate 7-10pm)
7:00 pm 10 Person Skating Party
7:00 pm Sophia Palomares 20 Skater Pack
29 
7:00 am Private Pickup ( Week 5 )
9:00 am 10u Youth Hockey (week 2)
10:00 am 16u Youth Hockey (week 2)
12:00 pm Tyler 10 Person Nerf War
2:00 pm 15 Bubble Soccer Event
2:00 pm Canceled Event
5:00 pm Girls Fast Pitch Skate Night Fundraiser
30 
11:00 am 1 Hour Nerf Reservation
12:00 pm Public Skating ( Family Skate 12-3pm)
12:00 pm Payton 20 Skater Pack
1:00 pm Brynn 20 Skater Party
6:00 pm Sunday Copper Angry Housewives vs Old Pucks
7:00 pm Sunday Copper Just Shoot It vs Puckheads
8:00 pm Sunday Copper Mercs vs Misfits